2

Truskawkowy tort tiramisu


Truskawkowy tort tiramisu, czyli klasyczny włoski deser w wersji truskawkowej. Trzy warstwy podłużnych biszkoptów nasączonych mocnym espresso z likierem amaretto przełożonych klasycznym, puszystym kremem z serka mascarpone z nutą konfitury truskawkowej i prażonymi płatkami migdałowymi. Polecam:)

DSC_7452-2

DSC_7450

Składniki:

 • 4 żółtka
 • 1 białko
 • 65 g cukru pudru
 • 500 g serka mascarpone
 • 20 ml likieru amaretto
 • 200 ml mocnego espresso
 • 2-3 łyżki kakao
 • około 40 podłużnych biszkoptów
 • 100 g konfitury z truskawek Łowicz
 • 30 g płatków migdałowych
 • świeże truskawki i listki mięty do dekoracji

Zaparzamy kawę, dodajemy likier amaretto i odstawiamy do ostudzenia.

Płatki migdałowe prażymy na suchej patelni.

Jajka myjemy i przelewamy wrzątkiem. Oddzielamy żółtka od białek. Żółtka ubijamy z  cukrem pudrem(40 g)  na puszysty i jasny krem. Następnie dodajemy małymi porcjami serek mascarpone, cały czas mieszając – do uzyskania jednolitej,  gęstej i kremowej masy.

W osobnej misce ubijamy białko z dodatkiem szczypty soli na sztywną pianę. Do ubitego białka dodajemy cukier puder (25 g) i ubijamy, aż piana będzie gęsta i błyszcząca.

Ubitą pianę, prażone płatki migdałowe oraz konfiturę truskawkową  dodajemy do kremu z żółtek, całość mieszamy delikatnie  drewnianą łyżką.

Boki tortownicy (20 cm) wykładamy suchymi biszkoptami. Dno tortownicy wykładamy biszkoptami, które na moment zanurzamy w espresso. Posypujemy cienką warstwą kakao. Wykładamy krem (1/3 z całości kremu)  i przykrywamy następną warstwą nasączonych biszkoptów. Ponownie oprószamy kakao i wykładamy krem ( 1/3 całości kremu), przykrywamy następną warstwą nasączonych biszkoptów. Ponownie oprószamy kakao i wykładamy krem ( 1/3 całości kremu). Wierzch  oprószamy kakao. Dekorujemy świeżymi truskawkami, prażonymi płatkami migdałowymi oraz listkami mięty. Chłodzimy w lodówce minimum 3 godziny lub całą noc. Smacznego:)

#lowicz #dzem #konfitura #truskawki

Z MIŁOOOŚCI DO TRUSKAWEKDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 1. Twój komentarz oczekuje na moderację.

  Nigdy nie robiłam niczego na bazie tiramisu, choć zawsze chciałam. Myślę, że ostatecznie podjęłam decyzję :)

 2. Twój komentarz oczekuje na moderację.

  Ofertę Assistance w pigułce

  Assistance to dobrowolne ubezpieczenie, które ma na finału zagwarantować ubezpieczonemu pomoc w zakresie technicznym, leczniczym, informacyjnym również jurydycznym w razie awarii. Traktuje zazwyczaj takich dziedzin egzystowania, gdy podróże, tężyzna fizyczna a przewóz.
  Wyimaginuj sobie, że podróżujesz autem, jesteś wielce od mieszkania oraz nagle Wasz samochód staje na środku drogi. Powodów potrafi znajdować się cała góra – brak benzyny, niepoprawne funkcjonowanie, kolizja, pęknięta opona itp. Nie zawsze istniejemy w stanie zrobić naprawy na położeniu, i awarie zdarzają się ponadto w bynajmniej przewidywanych momentach: religijna, dojście na istotne spotkanie, wczasy, środek nocy, wyjazd za granicę. Jak masz polisęassistance, koniec, iż zatelefonujesz aż do ubezpieczalni także chwilę poczekasz na zorganizowaną pomocnik. Informacja telefoniczna działa z zasady 24 godziny na dobę w każdym dniu tygodnia.

  Assistance komunikacyjny
  Assistance zakupiony wraz spośród umową komunikacyjną włącza nieco możliwości pomocy:
  · pomoc serwisowa,
  · pomoc informacyjna,
  · pomoc prawna,
  · pomoc medyczna.
  Bazowe usługi assistancew ramach pomocy serwisowej to przeważnie reperacja auta na miejscu wypadku, holowanie pojazdu (zarówno ubezpieczonego, jak na przykład tudzież osoby trzeciej), przewóz kierowcy, rękojmia parkingu a także najem pojazdu zastępczego. Każda z owych posługi ma niestety swoje ograniczenia, przedstawione w OWU, na jakie trzeba oddać notatkę nim zatwierdzeniem polisy. Reperacja auta na położeniu zaistniałej sytuacji może być zawężona tylko aż do wypadków oraz dokonywana aż do ograniczonej sumy, natomiast owo spośród wykluczeniem opłat porcyj wymienialnych. Holowanie odbywa się często aż do wyznaczonej odległości, samochód interim, podobnie na sposób miejsce do parkowania, należy się na z góry określoną miara momentu oraz podrzędnie od chwili przyczyny straty auta (awaria, kolizja czy kradzież). Musisz również zwymiotować notatkę, jednakowoż w wyselekcjonowanym rodzaju zabezpieczenia należy Ci się pomocassistance wyłącznie na terenie kraju oznacza to także poza cezurami. Inne posługi serwisowe oraz ułatwiające dalszą eskapadę, występujące w rozszerzonych rodzajach assistance, to m.in.: otworzenie auta albo holowanie w przypadku niedoboru zabłąka, poparcie przy wymianie koła, oboczność żarówki, transport przyczepy, złożenie benzyny, włączenie auta w przypadku rozładowania akumulatora, złomowanie auta, kierowca interim, transport zwierzęcia i zrzeszenie natomiast pokrycie kosztów noclegu. Ubezpieczalnie w podstawowych wariantachassistance gwarantują swoim spożywcom posługi informacyjne, jakie traktują działania w razie zajścia zdarzenia, pozycji zakładów także stacji paliw, natężenia pędu oraz utrudnień na trasie plus możliwości posłania informacji krewnej figury. W rozszerzonych wariantach możesz również posłużyć się z posługi tłumacza, gdy do zdarzenia zajdzie zbytnio cezurą, a będziesz miał trudności z komunikacją w odmiennym języku. Centra obsługi, w jakich wolno uzyskać stosowne dane, funkcjonują zwykle 24 godziny na dobę. Wstają ponadto aplikacje ruchowe, jakie umożliwiają sprawne oraz szybkie przywołanie pomocy. Asysta jurysty może wyrazić się uznana, szczególnie jeśli dotrze aż do kradzieży lub sporu na jezdni, który zakończy się kolizją. Zabezpieczenieassistance w typie, który obejmuje pomoc legislacyjną, zezwoli na przydatne konsultacje ze ekspertem albo kontrolę legislacyjną za granicą.
  Prócz opiek o organizacyjne konsekwencje dysfunkcji albo wypadku, w momencie pogrożenia na ulicy potrafi pojawić się protekcja nadrzędna – o wigor dodatkowo obronność kierowcy również pasażerów. Lekarskie posługi assistance mogą umożliwić przewóz poszkodowanego aż do szpitala, hospitalizację poza granicami Polski, transport tudzież opiekę powyżej dziećmi dodatkowo zwierzętami (także leczenie zwierząt domowych), uzyskanie wizytacyj pokojowej lekarza lub kuratel pielęgniarki, przyniesienie leków, organizację plus obicie kosztów rehabilitacji itd.

  Jak wybrać trafny assistance?
  Assistance przyczyni się wszelkiemu, jaki posiada samochód, motocykl lub bicykl, a tym bardziej tym, którzy w szeregu przypadków relegują się odkąd miejsca zamieszkania. Wszystkie towarzystwo proponują przynajmniej 2 wariantyassistance, różne wobec zakresu posługi. W większości wypadków funkcjonują one jako uświetnienia ubezpieczeń komunikacyjnych także występują wraz z nimi w pakiecie, co w dużej mierze okazuje się możliwością pomocną cenowo. Oto parę wskazówek, jakie potrafią przyczynić się w doborzeassistance:
  · Przejrzyj jakie usługi w zakresieassistance należą Ci się niedaleko kupnie polisy OC czy AC.
  · Dowiedz się lub oznaczania przysługują Tobie wyłącznie wprzypadku stłuczki, czy pokrywają także szkody związane spośród dysfunkcją także rabunkiem.
  · Wybierając posługi zobacz ograniczenia, jakie im akompaniują: aż do jakiej odległości powinno przejść się transportowanie, aż do której kwoty pozostaną pokryte opłaty zaradźże bądź pomagier obowiązuje również wewnątrz cezurą itd.
  · Przejrzyj, od chwili jakiej odległości odkąd miejsca zamieszkania wiąże zabezpieczenieassistance.
  · Zaznajom się spośród ofertą ubezpieczeń łącznościowych ofiarowanego towarzystwa. Jeśli ciekawi Ciebie szersza protekcja, zastanów się ponad zakupieniemassistance w splocie.

  Ile kosztuje propozycje assistance?
  Składka, nie inaczej samo w charakterze zakres zabezpieczenia jest zależna odkąd propozycji ubezpieczyciela. Assistance jest często sprzedawany w splocie spośród OC natomiast autocasco. Możesz w takim wypadku sądzić na dużą ulgę, a nawet darmową umowę. Dopytaj o to naszego konsultanta.
  Miej na uwadze jednakże, iż zakres darmowegoassistance jest niesłychanie zredukowany dodatkowo z reguły warto dopłacić, ażeby go zaanektować. Assistance to jedna spośród korzystniejszych polis, w takim razie nie wskazane jest szczędzić na tej sposobności. Wręczy się nawet w trafie błahej awarii opony, nie wspominając o większych problemach.

  Dla kogo podarowany jest assistance?
  Asekurację może wykupić jederman kierowca. Jest zupełnie dodatkowe. Jeśli w wielu przypadkach odjeżdżasz bądź masz awaryjny samochód, assistancew szczególności Tobie się przyczyni. Warto o przedtem zastanowić się dodatkowo przed dłuższą wycieczką z rodziną.

  Assistance zbytnio granicą
  W skomplikowanych warunkach z daleka odkąd domu wsio sypie się w wyższym stopniu nieprzyjazne, zatem wycieczka za granicę przypadkiem nastręczyć niezłych kłopotów wysmażonemu posiadacza pojazdu. Pompa natychmiastowej pomocy w razie awarii na drodze nie należy się każdemu zabezpieczonemu, toteż zanim przewyższeniem zapory, wskazane jest zobaczyć wielkość obszarowy wykupionej usługi assistance także przypuszczalnie pomyśleć nad jej poszerzeniem. Niektóre firmy ubezpieczeniowe oferują wsparcie w państwach Europy przedtem w podstawowym wariancie assistance, w pozostałych zbyt okazałość wycieczki bez niespodzianek wewnątrz poza granice kraju należy dopłacić. Co istotne, lmity odległości transportowania czy opłat dotyczących reperacji pojazdu na położeniu kolizji za krawędzią mogą różnić się od czasu tych, jakie zmuszają na terenie Polski.

  Co niesie assistance
  Zabezpieczenie assistance umożliwia Tobie pomoc ubezpieczalni, gdy Twój samochód znienacka stanie zaś dalsza podróż nim będzie względna.
  Ubezpieczenie zdoła włączać nadzwyczaj dużo czynności, jak:
  · udzielenie wiedzy,
  · podstawienie pojazdu zastępczego,
  · zapewnienie noclegu,
  · przetransportowanie pasażerów,
  · holowanie samochodu,
  · pomoc w naprawie (naprawa auta bądź dostarczenie przydatnych części),
  · dostarczenie paliwa.
  Rozmiar protekcji jest zależny od czasu pliku, który wyłowisz. Miej na uwadze, że charakter ubezpieczenia przypadkiem się różnić w funkcyj od tego, w jakiej firmie wykupisz polisę.
  Pakiet bazowy przykrywa zazwyczaj jedynie udostępnienie należytych wiadomości, transport do ustalonej liczby kilometrów i skromniej trudne naprawy. Posługi ograniczają się do terenu Polski.
  W splocie rozszerzonym możesz opierać się na szerszą protekcję ubezpieczeniową. Im większa zadłużenia towarzystwa, tym wyższa cena zabezpieczenia. Splot poszerzony potrafi mieścić protekcję nie przed momentem w naszym kraju, lecz także w środku granicą.
  Miej na uwadze jednak, że w splocie rozszerzonym potrafi nie egzystować wybranych kondycji spośród pakietu podstawowego – na przykład ubezpieczyciel nie wręczy Tobie kanistra paliwa mina cezurami polsce.
  UWAGA! W najskromniejszych wariantachassistance (mini, basic, elementarnym) pomoc przeważnie znamionowana jest wyłącznie w w momencie kolizji. By zagwarantować sobie ochronę również w sytuacji, jeśli Wasz samochód zatrzyma posłuszeństwa na drodze, powinieneś zaintrygować się bogatszą wersjąassistance.

  Sygnując umowę, wręcz uwagę na limity określone poprzez towarzystwo ubezpieczeń. Prawdopodobnie się dać wyraz, iż istnieją nader niskie zaś zbytnio wszelką dodatkową usługę będziesz musiał dopłacić. Przykładowo TU zapewnia Ci holowanie auta, lecz tylko do 50 km.
  Zwróć także wzmiankę na wyłączenia ochrony aktuarialnej i nie bitwa się negocjować. Konfrontuj oferty i upewnij się, że ubezpieczenie faktycznie oferuje Ci niezbędną pomoc.